Związek Zawodowy „Rada Poradnictwa” obchodzi jubileusz 25- lecia swojego istnienia.

Z tej okazji mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w organizowanej przez nas konferencji naukowej:

Poradnictwo psychologiczno-pedagogiczn

- wyzwania, szanse, zagrożenia

 

III FORUM PSYCHOMOTORYKI

 

1 października 2016 r.

 

Zaproszenie

 

W imieniu Rady i Zarządu Fundacji Rozwoju Psychomotoryki

 

mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w

 

III  FORUM PSYCHOMOTORYKI,

 

które odbędzie się w dniu 1 października 2016 roku w godz. 10 - 17

 

Międzynarodowej Szkole Europejskiej w Warszawie,

 

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych


Pani Grażynie Gruszyńskiej

wyrazy głębokiego współczucia

z powodu śmierci córki Patrycji


składają koleżanki i koledzy

ze Związku Zawodowego „Rada Poradnictwa”


 

Drogim Koleżankom Marysi Płotczyk i Ani Sokołowskiej serdeczne wyrazy współczucia z powodu śmierci mamy składają członkowie Związku Zawodowego Rada Poradnictwa.

Rodzina prosi o modlitwę.


Najbliższe zebranie Zarządu Regionu Mazowieckiego odbędzie się 22 kwietnia br. o godzinie 9:30 w siedzibie
przy ul. Raszyńskiej 8/10.
Na posiedzenie Zarząd zaprasza Przewodniczących Organizacji Zakładowych Regionu Mazowieckiego.

W imieniu Zarządu sekretarz Regionu Joanna Traczyk

 

Niebawem będziemy radować się tajemnicą Bożego Narodzenia. Oczekując na ten wyjątkowy czas, w imieniu własnym oraz  Zarządu Krajowego Związku Zawodowego „Rada Poradnictwa” pragnę przekazać wszystkim członkom i sympatykom naszego związku najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

Niech te szczególne Święta będą niezapomnianym czasem , spędzonym w pokoju serca i cieple ludzkiej życzliwości.

Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem, proszę przyjąć życzenia spełnienia wszystkich pokładanych w nim oczekiwań; niech otworzy on drogę do nowych, szczytnych celów, przynosząc zadowolenie z realizacji wszelkich marzeń i planów – zawodowych oraz osobistych.

 

Z najlepszymi życzeniami

Ewa Tatarczak

Przewodnicząca

Związku Zawodowego „Rada Poradnictwa”

Lublin, dnia 22.09.2014

 

Nr DKE – L/p    21/09/2012

P.T.

Członkowie Organizacji Związkowych

Forum Związków Zawodowych

w Województwie Lubelskim

 

 

W związku  z realizacja  przez Forum Związków Zawodowych projektu  „ Z dialogiem ku Europie” w województwie lubelskim, w dniach  28-30.10.2014r.  w Spichlerzu pod Zurawiem w Kazimierzu Dolnym jest realizowane  drugie szkolenie  z zakresu promocji  europejskiego dialogu społecznego wśród partnerów społecznych .

W związku z powyższym proszę o zgłaszanie do dnia 10.10.2014 r. chętnych osób na w/w szkolenie do regionalnego przedstawiciela FZZ ds. europejskiego dialogu społecznego woj. Lubelskiego, na adres  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefonicznie na nr 507 191 604.

Zuwagi na ograniczoną liczbę miejsc  istnieje możliwość weryfikacji kandydatów.

Istnieje możliwość zwrotu kosztów dojazdu na szkolenie.

 

 

/-/Janina Komsta

 

Regionalny przedstawiciel FZZ  ds. europejskiego dialogu  społecznego woj. Lubelskiego

W dn. 24.06.2014r., w Białej Podlaskiej, odbył się Zjazd Sprawozdawczo – Wyborczy Regionu Środkowowschodniego Związku Zawodowego „Rada Poradnictwa”.

Zjazd udzielił absolutorium ustępującemu Zarządowi, wybrał nowe władze oraz delegatów na Krajowy Zjazd Sprawozdawczo – Wyborczy.

Przewodniczącą Regionu Środkowowschodniego ZZRP została ponownie wybranaEwa Tatarczak

W skład Zarządu Regionu weszły:

1. Katarzyna Pękala – wiceprzewodnicząca
2. Halina Plecha – skarbnik
3. Barbara Wieluńska – sekretarz
4. Agnieszka Czornak  - członek
5. Katarzyna Wrońska – członek
6. Marta  Łukowska – Almaszy  - członek
7. Maria Gregosiewicz – Kulik – członek

Komisja Rewizyjna została wybrana w składzie"

1. Elżbieta Kosiec – przewodnicząca
2. Magdalena Frankowicz - członek
3. Agnieszka Szulak – członek

Nowo wybranym władzom Regionu gratulujemy i życzymy pomyślności w pracy na rzecz Związku.

Delegatkami na Krajowy Zjazd Sprawozdawczo – Wyborczy zostały:

1. Elżbieta Kosiec
2. Ewa Tatarczak
3. Katarzyna Pękala
4. Barbara Wieluńska
5. Halina Plecha
6. Marzanna Rogowska – Dyrda
7. Agnieszka Szczygielska

Zjazd podjął także decyzję, że regionalne obchody 20 –lecia Związku Zawodowego „Rada Poradnictwa” odbędą się jesienią , w Lublinie.

 

{gallery}srodkowowschodni{/gallery}

02.01.2014 przewodnicząca Maria Płotczyk uczestniczyła w spotkaniu z minister edukacji narodowej p. Joanną Kluzik – Rostkowską.

11.12.2013 posiedzenie Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży w sejmie RP.

 

Zmiana terminu zjazdu Zarządu Krajowego z dnia 23.11.2013 na 07.12.2013.

Najbliższy zjazd Zarządu Krajowego ZZ Rada Poradnictwa odbędzie się w Warszawie w dniu 07.12.2013 o godz. 11.00 przy ul. Raszyńskiej 8/10.

Zmiana terminu zjazdu Zarządu Krajowego z dnia 23.11.2013 na 07.12.2013.

Najbliższy zjazd Zarządu Krajowego ZZ Rada Poradnictwa odbędzie się w Warszawie w dniu 07.12.2013 o godz. 11.00 przy ul. Raszyńskiej 8/10.

W związku z planowaną akcją protestacyjną najbliższy zjazd Zarządu Krajowego odbędzie się13. 09.2013 w godz. 15.30 – 18.30 w Warszawie przy ul. Raszyńskiej 8/10. Zaplanowany na 07.09.2013 zjazd jest odwołany.

W dniu 21. 06.2013 odbył się w Warszawie zjazd Zarządu Krajowego ZZ „Rada Poradnictwa”.

Więcej

W dniu 21. 06.2013 odbył się w Warszawie zjazd Zarządu Krajowego ZZ „Rada Poradnictwa”.

Zmiana terminu zjazdu Zarządu Krajowego!W związku z planowaną akcją protestacyjną najbliższy zjazd Zarządu Krajowego odbędzie się13. 09.2013 w godz. 15.30 – 18.30 w Warszawie przy ul. Raszyńskiej 8/10.

Zaplanowany na 07.09.2013 zjazd jest odwołany.

 

Związek Zawodowy „Rada Poradnictwa” weźmie udział w akcji protestacyjnej organizowanej w Warszawie w dniach 11 – 14 września 2013 r. Nie zgadzamy się na systematyczne demontowanie systemu pomocy psychologiczno – pedagogicznej i brak realnego dialogu w najważniejszych sprawach oświaty. Wszystkich członków Związku Zawodowego „Rada Poradnictwa” i niezrzeszonych pracowników poradni psychologiczno – pedagogicznych zapraszamy do udziału w proteście.


Serdecznie witamy nowych członków

naszego związku zawodowego

z Biłgoraja,

Janowa Lubelskiego

i Lublina

 

 

Zarząd RegionuŚrodkowowschodniego

Związku Zawodowego Rada Poradnictwa

 

 

Komunikat ze Zjazdu Zarządu Krajowego ZZ „Rada Poradnictwa”

6 marca br. odbył się w Warszawie zjazd Zarządu Krajowego ZZ „Rada Poradnictwa”

Podczas zjazdu Członkowie Zarządu zaprezentowali:

 

W dniu 06.04.2013 o godz. 11.00 w Warszawie przy ul. Raszyńskiej 8/10 odbędzie się zjazd Zarządu Krajowego związku.

Zarząd Krajowy ZZ "Rada Poradnictwa" przekazał Ministerstwu Edukacji Narodowej stanowisko w sprawie udzielania pomocy psychologiczno - pedagogiczno w przedszkolach i szkołach, a także uwagi do projektu rozporządzenia w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno - pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach.

 

W dniach 12 i 13 grudnia 2012 roku odbyły się w Warszawie , zorganizowane przez ORE, spotkania szkoleniowe dla pracowników kuratoriów i dyrektorów poradni psychologiczno - pedagogicznych "Rola poradni psychologiczno - pedagogicznych w systemie wspomagania szkół i placówek"

30 listopada 2012 r. odbył się w Warszawie zjazd Zarządu Krajowego ZZ „Rada Poradnictwa”

 

Podczas zjazdu Członkowie Zarządu zaprezentowali:

 

  1. Informacja ze spotkań z MEN -  Przewodnicząca Maria Płotczyk.
  2. Od 17 lipca w MEN odbywają się cykliczne spotkania z przedstawicielami związków zawodowych i korporacji samorządowych w sprawie przepisów ustawy Karta Nauczyciela. Na ostatnich, które miały miejsce 6 i 27 listopada podjęto problem awansu zawodowego, oceny pracy i czasu pracy nauczyciela. Strona samorządowa i rządowa zgłaszała zastrzeżenia do zbyt krótkiego, ich zdaniem, okresu, w którym nauczyciel osiąga stopień nauczyciela dyplomowanego i, wynikający z tego, brak zainteresowania dalszym rozwojem zawodowym. Strona związkowa nie akceptuje wydłużenia okresów stażu.

W piotrkowskiej poradni wręczono wypowiedzenia 15 osobom. Związane jest to z rozwiązaniem porozumienia między prezydentem Piotrkowa a starostą powiatu, na mocy, którego Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim świadczyła pomoc  dzieciom, rodzicom i nauczycielom w mieście i gminach powiatu. Starostwo postanowiło powołać nową poradnię. Mimo że rości żądania do wyposażenia i części majątku piotrkowskiej poradni -  pracowników przejąć nie chce. Zarząd Zakładowej Organizacji Związkowej ZZRP podjął  rozmowy i negocjacje z wszelkimi możliwymi stronami w celu zapewnienia zatrudnienia wszystkim pracownikom. Mamy nadzieję, że władzom miasta i powiatu też na tym zależy i rozmowy zakończą się sukcesem.

W listopadzie 2012 roku w Krakowie powstała Międzyzakładowa Organizacja Związkowa nr 2 Związku Zawodowego "Rada Poradnictwa". Zrzesza pracowników 2 poradni. Z radością  witamy wśród nas  i życzymy satysfakcji z pracy na rzecz środowiska pracowników poradni.

Od 17 lipca w MEN odbywają się cykliczne spotkania z przedstawicielami związków zawodowych i korporacji samorządowych w sprawie przepisów ustawy Karta Nauczyciela. Na ostatnich, które miały miejsce 6 i 27 listopada podjęto problem awansu zawodowego, oceny pracy i czasu pracy nauczyciela. Strona samorządowa i rządowa zgłaszała zastrzeżenia do zbyt krótkiego, ich zdaniem, okresu, w którym nauczyciel osiąga stopień nauczyciela dyplomowanego i, wynikający z tego, brak zainteresowania dalszym rozwojem zawodowym. Strona związkowa nie akceptuje wydłużenia okresów stażu. Proponuje za to "dookreślenie" zadań opiekuna stażu i dyrektora w zakresie wprowadzania nauczyciela stażysty do szkoły. Rozważano również powrót do stopni specjalizacji. W zakresie oceny pracy nauczyciela strona rządowa podniosła sprawę większego wpływu rodziców na tę ocenę,  strona samorządowa - większego wpływu samorządów, a strona związkowa - większego wpływu specjalistów (np. doradców metodycznych). Związki zawodowe stały również na stanowisku utrzymania obecnie obowiązującej zasady dokonywania oceny pracy przez nadzór pedagogiczny, a nie przenoszenia tych kompetencji do samorządów. W zakresie czasu pracy nauczyciela strona rządowa przedstawiła prezentację obrazującą różne rozwiązania obowiązujące na świecie oraz wyniki ankiety badającej  realizację tzw. godzin karcianych. Strony uzgodniły, że w związku z aktualnie prowadzonym przez IBE badaniem czasu i warunków pracy nauczyciela problem ten zostanie podjęty po zapoznaniu się z wynikami badań.

Od 17 lipca w MEN odbywają się cykliczne spotkania z przedstawicielami związków zawodowych i korporacji samorządowych w sprawie przepisów ustawy Karta Nauczyciela. Na ostatnich, które miały miejsce 6 i 27 listopada podjęto problem awansu zawodowego, oceny pracy i czasu pracy nauczyciela. Strona samorządowa i rządowa zgłaszała zastrzeżenia do zbyt krótkiego, ich zdaniem, okresu, w którym nauczyciel osiąga stopień nauczyciela dyplomowanego i, wynikający z tego, brak zainteresowania dalszym rozwojem zawodowym. Strona związkowa nie akceptuje wydłużenia okresów stażu. Proponuje za to "dookreślenie" zadań opiekuna stażu i dyrektora w zakresie wprowadzania nauczyciela stażysty do szkoły. Rozważano również powrót do stopni specjalizacji. W zakresie oceny pracy nauczyciela strona rządowa podniosła sprawę większego wpływu rodziców na tę ocenę,  strona samorządowa - większego wpływu samorządów, a strona związkowa - większego wpływu specjalistów (np. doradców metodycznych). Związki zawodowe stały również na stanowisku utrzymania obecnie obowiązującej zasady dokonywania oceny pracy przez nadzór pedagogiczny, a nie przenoszenia tych kompetencji do samorządów. W zakresie czasu pracy nauczyciela strona rządowa przedstawiła prezentację obrazującą różne rozwiązania obowiązujące na świecie oraz wyniki ankiety badającej  realizację tzw. godzin karcianych. Strony uzgodniły, że w związku z aktualnie prowadzonym przez IBE badaniem czasu i warunków pracy nauczyciela problem ten zostanie podjęty po zapoznaniu się z wynikami badań.

W dniu 30 listopada 2012 r o godz 10.30 odbędzie się w Warszawie kolejny zjazd Zarządu Krajowego.

W dniu 15 września 2012 r odbył się zjazd Zarządu Krajowego ZZRP.

Członkowie Zarządu zapoznali się z projektem zmian w ustawie o systemie oświaty i Karcie Nauczyciela zaproponowanym przez korporacje samorządowe. Projekt ten nie przewiduje objęcia ustawą KN wielu grup nauczycieli m.i. pracowników poradni.

Członkowie Zarządu dyskutowali na temat projektu rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowych zasad działania publicznych poradni psychologiczno - pedagogicznych, w tym poradni specjalistycznych. Ustalono, że ostateczne stanowisko związku zostanie opracowane po konsultacji z przewodniczącymi regionów ZZRP. (więcej).

Kolejny zjazd Zarządu Krajowego odbędzie sie 30 listopada 2012 r o godz 10.30 w Warszawie.

W dniu 15 września 2012 r odbył się zjazd Zarządu Krajowego ZZRP.

Członkowie Zarządu zapoznali się z projektem zmian w ustawie o systemie oświaty i Karcie Nauczyciela zaproponowanym przez korporacje samorządowe. Projekt ten nie przewiduje objęcia ustawą KN wielu grup nauczycieli m.i. pracowników poradni.

Członkowie Zarządu dyskutowali na temat projektu rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowych zasad działania publicznych poradni psychologiczno - pedagogicznych, w tym poradni specjalistycznych. Ustalono, że ostateczne stanowisko związku zostanie opracowane po konsultacji z przewodniczącymi regionów ZZRP. (więcej).

Kolejny zjazd Zarządu Krajowego odbędzie sie 30 listopada 2012 r o godz 10.30 w Warszawie.

W dniach 6 i 27 listopada 2012 r odbyły się w Ministerstwie Edukacji Narodowej kolejne rozmowy z przedstawicielami samorządów i związkami zawodowymi dotyczące zmian w ustawie Karta Nauczyciela.

11września w MEN odbyły się kolejne rozmowy dotyczące zmian w Karcie Nauczyciela

11września w MEN odbyły się kolejne rozmowy dotyczące zmian w Karcie Nauczyciela

W dniu 15.09.2012 o godz. 11.00 w Warszawie odbędzie się Zjazd Zarządu Krajowego ZZRP

Od 17 lipca w MEN odbywają się cykliczne spotkania z przedstawicielami związków zawodowych zrzeszających nauczycieli oraz przedstawicielami korporacji samorządowych w sprawie przepisów ustawy Karta Nauczyciela. Na kolejnych sesjach poruszano sprawy: urlopu dla poratowania zdrowia, urlopu wypoczynkowego, wynagradzania i kształcenia nauczycieli. Przedstawicielami naszego związku były: Monika Kuc, Maria Płotczyk i Anna Sokołowska.

W dniu 15.06.2012 odbył się Zjazd Zarządu Krajowego ZZRP. Przedmiotem obrad były m.i. informacje o prowadzonych w MEN negocjacjach płacowych, sprawozdanie z debaty dotyczącej propozycji zmian w KN, a także problemy i źródła trudności pracowników PPP.

Zjazd Zarządu Krajowego ZZRP odbędzie się 15.09. 2012 o godz. 11.00 w Warszawie przy ul. Raszyńskiej 8/10

Zjazd Zarządu Krajowego ZZ „Rada Poradnictwa” odbędzie się w dniu 15.06.2012 o godz. 11.00 w Warszawie przy ul. Raszyńskiej 8/10.

26. 04 2012 w MEN zakończyła się III tura rozmów płacowych dotyczących wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego dla nauczycieli, które będą obowiązywały od 1 września 2012 r. Rozmowy te nie przyniosły żadnych rozstrzygnięć. Minister Sławomir Sielatycki poinformował związkowców o braku mandatu negocjacyjnego do zmiany stawek zaproponowanych przez MEN na I spotkaniu. Przedstawiciele związków zawodowych nie zaakceptowali zaproponowanych przez MEN stawek. Wyrazili również niezadowolenie z powodu nieuzasadnionego odrzucenia kompromisowych propozycji przedstawianych przez partnerów społecznych.

Podpisano Komunikat o treści: Komunikat (doc)

w dniach 16 i 17 maja świętowaliśmy X – lecie FZZ.

Na posiedzeniu Zarządu Głównego FZZ, które odbyło się w Warszawie w dniu 13.03.2012 przyjęto Opinię o propozycji wydłużenia wieku emerytalnego.

Powołano również Komitet Protestacyjno - Strajkowy. Komitet organizuje akcję protestacyjną polegającą na wręczeniu premierowi Tuskowi 67 kwiatków przez 67 kobiet. Ten szczególny protest ma się odbyć w dniu 22. 03.2012 na posiedzeniu Trójstronnej Komisji d/s Społeczno - Gospodarczych.

Przedstawiciele ZZ"Rada Poradnictwa" w dniu 29.02.2012 brali udział  w zorganizowanej przez centrale związkowe Pikiecie przed sejmem RP. Związkowcy wyrażali niezadowolenie z propozycji rządowych dotyczących wydłużenia wieku emerytalnego.

W dniu 24. 03. 2012 o godz. 10.30 odbędzie się w Warszawie pzy ul. Raszyńskiej 8/10 zjazd Zarządu Krajowego ZZ"Rada Poradnictwa" i zjazd Krajowej Komisji Rewizyjnej.

W dniu 24. 03. 2012 o godz. 10.30 odbędzie się w Warszawie pzy ul. Raszyńskiej 8/10 zjazd Zarządu Krajowego ZZ"Rada Poradnictwa" i zjazd Krajowej Komisji Rewizyjnej.

Warszawa, dnia 20 grudnia 2011 roku

Komunikat Nr 1

 

W dniu 19 grudnia 2011 roku odbyło się spotkanie przedstawicieli oświatowych związków zawodowych z reprezentującym Panią Prezydent jej zastępcą Panem Włodzimierzem Paszyńskim w sprawie renegocjacji regulaminu  dotyczącego niektórych zasad wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w przedszkolach, szkołach i placówkach prowadzonych przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Proponowane przez Panią Prezydent regulacje umożliwią:

- trzykrotne zmiejszenie środków finansowych na dodatki motywacyjne dla nauczycieli,

- zmianę zasad przyznawania dodatków motywacyjnych.

Propozycja ustala wysokość dodatku motywacyjnego od 1 PLN do 1200 PLN likwidując gwarantowaną dotąd część (1/3 średnio naliczanego dodatku motywacyjnego (na 2012 r. 1/3 = 198 PLN).

Przedstawiciele związków zawodowych nie zaakceptowali proponowanych zmian.

Ustalono termin następnego spotkania na 9 stycznia 2012 roku.

 

Forum Związków Zawodowych – Anna Kałuba - Korczak

ZNP – Marian Madej

NSZZ „Solidarność” – Iwona Fitali-Kutyna

Z Z „Rada Poradnictwa” – Anna Sokołowska

 

Treść proponowanego przez Panią Prezydent regulaminu dostępna jest na stronie http://www.solidarnosc.org.pl/mazowsze/ i na stronach warszawskich ZNP.

Informacja ze zjazdu Zarządu Krajowego Związku Zawodowego „Rada Poradnictwa” w dniu 02.12.2011r.

Najbliższy zjazd Zarządu Krajowego ZZRP odbędzie się w dniu 02.12.2011r o godz. 10:30 przy ulicy Raszyńskiej 8/10.

17 września 2011 r przedstawiciele naszego związku wzięli udział w Euromanifestacji, która odbyła się we Wrocławiu. Hasła demonstracji to: "Tak - dla europejskiej solidarności", "Tak - dla miejsc pracy i praw pracowniczych", "Nie - dla polityki cięć". W pięknym, kolorowym pochodzie szli ulicami Wrocławia członkowie wszystkich reprezentatywnych central związkowych w Polsce, a także związkowcy z całej Europy.

2 września br. odbył się w Warszawie zjazd Zarządu Krajowego ZZ „Rada Poradnictwa”

Podczas zjazdu Członkowie Zarządu zaprezentowali:

1. Sprawozdanie z działalności zaprezentowała Przewodnicząca Maria Płotczyk.

a) Pani Maria Płotczyk w dniu 14.07.2011 r. wzięła udział w spotkaniu w Instytucie Badań Edukacyjnych w Warszawie. Instytut przygotowuje się do przeprowadzenia badania czasu i warunków pracy nauczycieli. Ma spotkaniu zaprezentowano opracowane narzędzia badawcze. Eksperci ze Związków Zawodowych nanosili do pytań ankietowych swoje uwagi. Obecnie kończy się kształcenie ankieterów. Badania mają objąć 5 000 nauczycieli z całej Polski. Planowany koniec – październik 2011 r.

Pani Maria Płotczyk zwróciła uwagę na duże zainteresowanie opracowanymi metodami badawczymi wśród Europejskich Instytutów Badawczych.

 

W dniu 20 czerwca 2011 roku odbyła się zorganizowana przez FZZ konferencja na temat dialogu społecznego"

11 czerwca br. odbył się w Warszawie zjazd Zarządu Krajowego ZZ „Rada poradnictwa”

Podczas zjazdu Członkowie Zarządu zaprezentowali:

1. Sprawozdanie ze szkolenia zorganizowanego przez Radę Poradnictwa  w dniu 2.04.2011 r. na temat: Zaburzenia mowy i komunikacji u dzieci z dysharmonią rozwojową. Szkolenie prowadzone było przez neurologa dziecięcego z Fundacji Rozwoju Psychomotoryki. Uczestniczyły w nim 32 osoby wytypowane z organizacji Związkowych z całej Polski.

2. Informację z przebiegu konferencji w Sejmie, która odbyła się w dniu 4 czerwca br. „Stan Edukacji po czterech latach rządów Minister Hall”, zorganizowanej przez Sekcję Krajową Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność i Klub Parlamentarny PIS. Nasz Związek reprezentowała Pani Anna Sokołowska.

3. Informację o negocjacjach płacowych z przedstawicielem MEN, które z udziałem przedstawiciela naszego Związku, odbyły się w dniach 23.03. i 30.05. br. Strony Związkowe proponowały, aby zwiększyć udział wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli w wynagrodzeniu średnim z puli środków przeznaczonych na wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe, w ramach części oświatowej subwencji ogólnej w ustawie budżetowej na rok 2011. Podpisano komunikat, w którym Związki Zawodowe nie zgodziły się na proponowaną tabelę płac.

 

Spotkanie zakończyło się wnioskiem: Rozpoczynamy debatę publiczną na temat funkcjonowania poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego w Polsce.

Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji na forum na naszej stronie internetowej, www.radaporadnictwa.pl

 

Termin następnego Zjazdu Zarządu Krajowego ZZ „Rada Poradnictwa”: 2.09.2011 r. o godz. 10.00 w Warszawie przy ul. Raszyńskiej 8/10.

W dniu 30 maja 2011 zakończyły się w MEN konsultacje dotyczące minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, które mają obowiązywać od 1 września 2011. (więcej informacji w Sprawozdaniach)

W dniu 30 maja 2011 r przedstawiciele ZZ "Rada Poradnictwa" uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z przedstawicielami MEN poświęconemu konsultacjom ws minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli. Nie udało się niestety wypracować wspólnego stanowiska i związki zawodowe nie podpisały porozumienia w sprawie projektu rozporządzenia. W załączeniu projekt rozporządzenia i komunikat ze spotkań.

Załączniki(zip)

Kolejny zjazd Zarządu Krajowego ZZ "rada Poradnictwa" planowany jest 11 czerwca b.r.

19 marca odbył się zjazd Zarządu Krajowego ZZ "Rada Poradnictwa" (więcej w "Sprawozdaniach").

2 kwietnia w Warszawie odbyło się szkolenie dla członków ZZ "Rada Poradnictwa" zatytułowane "Zaburzenia mowy i komunikacji u dzieci z dysharmonią rozwojową"

28 marca przedstawiciel Zarządu Krajowego brał udział w konferencji uzgodnieniowej dotyczącej minimalnych stawek wynagrodzenia nauczycieli (więcej w "Sprawozdaniach");

Zarząd Krajowy przekazał do MEN uwagi do projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz zmianie niektórych innych ustaw (więcej informacji w "Sprawozdaniach")

19 marca b.r. odbył się w Warszawie zjazd Zarządu Krajowego ZZ"Rada Poradnictwa". Członkowie Zarządu dyskutowali o projekcie ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty, przygotowywali szkolenie dla członków związku oraz omawiali sprawy związane ze współpracą z FZZ w regionach. Kolejny zjazd zarządu planowany jest 11 czerwca b.r. .

W poniedziałek 28 marca b.r. w MEN odbyła się konferencja uzgodnieniowa dotycząca minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, które mają obowiązywać od 1 września 2011 r. W negocjacjach z MEN uczestniczy FZZ reprezentowane m. i. przez skarbnika ZZ 'Rada Poradnictwa" Annę Sokołowską. (Materiały zaprezentowane przez MEN w załączeniu (*.ppt) ). Związki zawodowe żądały zwiększenia udziału wynagrodzenia zasadniczego w "średnim wynagrodzeniu" dla nauczycieli mianowanych i dyplomowanych . FZZ wniosło o przedstawienie danych dotyczących skutków wdrożenia podwyżki w 2010 r oraz danych dotyczących struktury zatrudnienia. Ustalono, że przed następnym spotkaniem negocjacyjnym odbędzie się spotkanie grupy roboczej ds zmian w strukturze wynagrodzeń. Spotkanie grupy roboczej przewidziane jest 20 kwietnia 2011 r.

Zarząd Krajowy przekazał do MEN swoje uwagi do projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty i zmianie niektórych innych ustaw. Szczególną uwagę zwróciliśmy na organizację pomocy psychologiczno - pedagogicznej i jej jakość, a także na miejsce poradni w systemie oświaty. Stanowisko związku w załączeniu (*.doc)

W dniu 19.03.2011. o godz 11.00 odbędzie się w Warszawie zjazd Zarządu Krajowego.

Zarząd Krajowy organizuje dla swoich członków szkolenie pt. Zaburzenia mowy i komunikacji u dzieci z dysharmonią rozwojową (dzieci z zaburzeniami integracji psychomotorycznej). Odbędzie się ono 02.04.2011. w Warszawie, ul Raszyńska 54. Dokładniejsze informacje są dostępne u przewodniczących regionów.


Serdeczne życzenia wesołych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego najlepszego w Nowym 2011 Roku pracownikom poradni psychologiczno - pedagogicznych składa Zarząd Krajowy Związku Zawodowego "Rada Poradnictwa"

W dniach 27 i 28 października przewodnicząca Maria Płotczyk uczestniczyła w posiedzeniu Zarządu Głównego Forum Związków Zawodowych. Zarząd Główny przyjął założenia budżetowe na rok 2011, przyjął plan pracy na rok 2011 oraz uchwalil "Zakres kompetencji, zasady wyborcze i zasady finansowania struktur terenowych FZZ"

W dniach 22 i 23 października 2010 r odbył się w Warszawie Sprawozdawczo - Wyborczy Krajowy Zjazd Delegatów. Zjazd udzielił absolutorium ustępującemu Zarządowi Krajowemu i Krajowej Komisji Rewizyjnej, wybrał nowe władze oraz uchwalił program działania związku na najbliższą kadencję. W trakcie zjazdu Delegaci wysłuchali wystąpień pana Romualda Ponczka reprezentującego MEN, pana Sławomira Wittkowicza reprezentującego Forum Związków Zawodowych oraz pani Urszuli Moszczyńskiej eksperta w zespole opiniodawczo - doradczym d.s. uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. (Sprawozdanie ze zjazdu w załączeniu).