Miasteczko Edukacyjne. Pomoc psychologiczno - pedagogiczna i edukacja włączająca

12.10.2022 r. w Miasteczku edukacyjnym dyskutowaliśmy o pomocy psychologiczno - pedagogicznej. Naszym hasłem przewodnim był DOBROSTAN: ucznia, nauczyciela, rodziców, systemu edukacji.

Moderatorem dyskusji była Ania Kałuba - Korczak z PP-P Uniwersytet dla Rodziców z Warszawy. Panelistami byli: Kinga Kipa - dyrektor PP-P nr 10 w Warszawie, Katarzyna Matusiak - dyrektor PP-P nr 5 w Warszawie, Paulina Dąbrowska - założycielka inicjatywy Współ - Twórz i konsultantka telefonu zaufania 116 111 oraz Rober Strzała - nauczyciel polonista z Dąbrowy Górniczej oraz członek zarządu Stowarzyszenia do!PAmina Lab.

Przedstawiamy prezentacje, które towarzyszyły dyskusjom, a które nie zostały uwidocznione w transmisji zamieszczonej na facebooku i You Tube.

Materiał:

Czy warto udzielać pomocy ? - to cytaty z wypowiedzi uczniów, które wybrzmiały w poradniach, w trakcie pracy terapeutycznej.

Wypalenie zawodowe - prezentacja Zenona Decyka z Centrum Edukacji Nauczycieli z Koszalina.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna.

 

Kolejne materiały zostaną zamieszczone w następnej odsłonie.


Wśród naszej publiczności była m.in. Maja Komorowska, która po zakończeniu debaty długo jeszcze dyskutowała z nami na temat problemów edukacji i nauczycieli.
Fotorelacja z dzisiejszego dnia znajduje się na naszym facebooku.