Dofinansowanie kształcenia pracowników w roku 2025. Krajowy Fundusz Szkoleniowy - nowa pula środków.

 

  1. Kto może się starać o środki z KFS?

    O środki z KFS może wystąpić każdy podmiot (poradnia, przedszkole, szkoła, szpital, gabinet - zarówno placówka publiczna jak i niepubliczna) zatrudniający pracowników na podstawie umowy o pracę. Z dofinansowania nie mogą skorzystać osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, nawet jeśli świadczą usługi w ramach kontraktu dla innych podmiotów.

  2. Na co możesz przeznaczyć środki?

    Możesz otrzymać środki KFS na sfinansowanie kształcenia ustawicznego (szkoleń, kursów i studiów podyplomowych) w wysokości 80% kosztów kształcenia (jeśli zatrudniasz do 10 osób – możesz skorzystać z dofinansowania 100% kosztów)

    Wniosek o przyznanie środków z KFS musisz złożyć do powiatowego urzędu pracy (PUP) właściwego ze względu na siedzibę pracodawcy albo miejsce prowadzenia działalności zgodnie z terminami naboru określonymi przez Twój PUP. W większości powiatów nabór wniosków odbywa się na przełomie stycznia i lutego.

  3. Możesz sfinansować szkolenia m.in. z oferty Pracownia Testów Psychologicznych i Pedagogicznych w Gdańsku takie jak:
  • Test Pamięci i Uczenia się TOMAL2 - nowe narzędzie w procesie diagnozy zaburzeń pamięci i uczenia się.
  • Specjalistyczna bateria diagnozy zdolności poznawczych i umiejętności szkolnych SB6/18 - nowe narzędzie w procesie diagnozy rozwojowych zaburzeń czytania (dysleksji).
  • Kurs terapii kognitywnej IE

Powyższe szkolenia należy zgłaszać do dofinansowania w ramach priorytetu nr 2: Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy.