Komunikaty

Nowy Region - Świętokrzyski

Z radością  informujemy, że uchwałą Zarządu Krajowego ZZ "Rada Poradnictwa", z dnia 12 września 2020, został powołany Region Świętokrzyski naszego Związku.
 
Przewodniczącą Regionu jest Pani Beata Madej
 
Dane kontaktowe:
 
Region Świętokrzyski ZZ Rada Poradnictwa
z siedzibą przy  Miejskim Zespole  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych,  25-729 Kielce, ul. Urzędnicza 16,
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Stanowisko w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy - Karta Nauczyciela

Przedstawiamy stanowisko Związku w sprawie MEN - owskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Karta Nauczyciela oraz innych ustaw. Proponowane zmiany dotyczą m.in. postępowania dyscyplinarnego w stosunku do nauczycieli. Nasze stanowisko jest spójne z opiniami wyrażanymi przez  Związek w trakcie prac Zespołu ds. statusu zawodowego pracowników oświaty oraz prac sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, która procedowała poselski projekt ustawy o zmianie ustawy Karta Nauczyciela ( druk nr 245 ).

Stanowisko ZZ "Rada Poradnictwa" w sprawie prezydenckiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo oświatowe.

Projekt zmiany ustawy Prawo oświatowe został podpisany przez Prezydenta RP w trakcie kampanii wyborczej, na spotkaniu z rodzinami w Pałacu Prezydenckim. Pierwotnie miał być rozpatrywany na posiedzeniu sejmowej KENiM w dniu 7 lipca 2020r. Komisja prawdopodobnie będzie pracowała nad projektem we wrześniu 2020r.